Spějeme k půjčce

Mnozí na legálnost nedbají. Opouštějí pak svůj domov se zbraní v ruce. Koltem, kulometem, nebo snad dokonce s tarasnicí se vydávají do banky či jiné instituce, aby se pak ocitli za mřížemi a ozkusili, jak se dýchá károvaný vzduch. Věřte, že vyloupit banku se podaří málokomu, takže tao cesta nepřichází v úvahu. Navíc je v perexu jasně psáno, že jde o legální peníze. Takže do banky se stejně půjde, ale jinak.

zátiší s penězi

Muž opouští domov beze zbraně a je pečlivě upraven. Nové sako i kravata sice něco stály, ale co se dá dělat. Muž ten třímá v rukou dva kufry, samozřejmě ty velké zvané lodní a těší se, jak tak za hodinku přinese plné peněz. Manželka mává kapesníčkem, děti se již radují nad dárky, aniž je mají, prostě taková rodinná idylka. Ta má však jen krátké trvání. Ejhle, muž a živitel rodiny se vrací domů zle potrhán jak na šatstvu, tak na duchu. Doma usedne, nemluví a jen čučí do prázdna. Když se někdo na něco zeptá, vrhá muž pohledy, které by mohly vraždit. Co se to vlastně stalo?

mince

Nu, muž to pak vysvětluje. Oni chtěli peníze od něj! Ano, za sepsání půjčky a další věci. Nu dobrá, muž řekl že si potřebnou částku půjčí a přinese, takže, byv poučen přáteli předkládá doklad o výdělku. A zde je opět další stín, úředník totiž usuzuje, že tento příjem je nedostatečný, a to už otec ztrácí půdu pod nohama, chápe zděšeného úředníka pod krk a dochází k třenici, která končí vyhazovem našeho hrdiny. Doma je to podáno tak, že jej muselo vyrazit pět silných mužů. No, byli jen dva, ale stačili na to.

Nuže, kde se stala chyba? Především je zbytečné dusit úředníka a je jedno zda na másle či rukama. On za to nemůže, on musí dodržovat předpisy dané bankou. A právě proto je zde americká hypotéka bez doložení příjmu. Zde vás nikdo nebude drát z kůže jen za to, že si podáte žádost, zde se za to neplatí. Zde se peníze pouze dávají. A to všem žadatelům.