Nový provoz bazénu


Také to znamená to, že je majitel dobrý hospodář a že již předem zkontroloval kvalitu vody. Ta totiž jistě změnila po zimě své vlastnosti. A tu musí nastoupit sám majitel, nyní vládce vod, též klidně i Neptun, aby zařídil věci ke koupání vhodné. On musí vědět co a čím měřit a také co do vody přidat. Ví, že nejde pouze o čistotu, i když ta je základní, ale také o to, aby vyla voda co nejvíce vhodná pro použití, tedy ke koupání. Takže musí být také hygienicky nezávadná, to jest, bez jakýchkoli známek řas, choroboplodných zárodků a dále. S hrubými nečistotami zatočíme my sami, a to ručním sběrem pomocí síťky na teleskopické tyči. S jemnějšími mechanickými nečistotami zase zamává čerpadlo s filtrací. A s tím, co není viditelné lidským okem zamává chemie, nebo přípravky na podobné bázi.

čistá voda

Toto všechno se dostává do bazénu díky větru, ale také díky lidem. Ano, nanosíme je tam my, aniž si to uvědomujeme. Jsou to sice jen skutečně drobné částice, ale i s těmi je třeba udělat pořádek. Protože pak by měla jet filtrace v jednom kuse, což ovšem stojí peníze. Takže je vhodné se před vstupem do bazénu osprchovat. Což dokáže zařízení, jež slove solární sprcha. Neznáte?

dítě ve vodě

Ve své podstatě to není nic zase tak převratného, základní druhy jsou jen dva a v podstatě se dělí na tu, kde se voda ohřívá “dálkově“ nebo je přímo u sprchu nádrž různého objemu. Ta bývá nejlépe černá a v ní se voda ohřeje. Zařídí to právě sluníčko, které na černou plochu vysílá své paprsky a tím vodu v nádrži krásně ohřívá, čímž padá šok ze studené vody ještě před vstupem do bazénu samotného. A tím se vlastně spláchnou a zničí skoro všechny nečistoty, takže zanesení něčeho do bazén je přinejmenším sporné.

Neváhejte si solární sprchu obstarat také. Výhody jsme si před chvílí jmenovali. Stačí když kliknete na odkaz zde a můžete si začít vybírat.