Návštěva holiče


Byly doby, kdy se to vše nazývalo jinak a jinak také vypadalo. Ještě ve středověku se takový člověk jmenoval bradýř. Asi proto, že střihal kníry a upravoval tehdy strašně moderní bradky, které k nám přišly z Francie. Pravděpodobně.

Z bradýře se však během časů stal holič. Protože holil? Asi ano i když u nás více stříhal vlasy, než aby holil. Jako dítě jsem k němu musel pravidelně. Netuším proč moje drahá maminka prostě nevzala nůžky a prostě mi těch pár vlásků neustřihla sama. Raději utratila dvě koruny za můj odborný sestřih. Jak mohlo projít v oficíně to, že jsem se dal stříhat na Havla, to věru nevím. Asi že se tehdy ještě jako disident neprojevoval. Ale skutečně byl i na ceníku.

mistr barber

V době dnešní a moderní se již nechodí ani k bradýři, ani k holiči, ale k barberovi a do barbershopu. Proč tomu tak je, to já věru nevím. Asi aby to znělo světově. A aby se mladí měli čím vytahovat. Ale ono je to v podstatě jedno, protože dobrý barber musí umět, jak stříhat, tak holit a jestli umí opalovat kníry a natřít je uhlem, to už věru netuším. Až tam budete, tak se ho zeptejte. Ale nechoďte jen tak někam. Když už tak už. Je třeba navštívit toho nejlepšího co u nás v této zemi existuje. Toho, co mu patří nejlepší barber shop v Praze.

mistr barber

Původně to založili dva kamarádi, kteří zase tak moc neplánovali mít více těchto shopů, ale fakt je takový, že mají. A na skutečně nejvyšší úrovni. Takže jak vidno, mládenci nejsou skutečně žádná ořezávátka, ale umí se k tomu postavit a postupně si budou budovat své barberské impérium. Budiž jim to přáno.

Takže dávejte dobrý pozor. Pokud si půjdete nechat upravit své vlasy nebo vousy, tak jedině nejlepší barber shop Praha, jinak vůbec nechoďte. A abyste nemuseli dlouho čekat, můžete se dopředu objednat. Vřele vám to doporučuji. No jo, objednat, ale jak? Inu, kliknutím na odkaz v tomto článku.