Využijte výhodné polohy Českých Budějovic k výletům do přírody

Sametová revoluce otevřela v naší zemi brány do Evropy a potažmo i zbytku světa a lidé se na počátku http://www.argo.cz/knihy/101778/na-pocatku/ devadesátých let doslova rozprchli na dovolenou do zahraničí. Nebylo to vůbec s podivem, protože to bylo po dlouhých čtyřiceti letech, kdy vám nikdo nezakazoval kdykoli bezdůvodně a svobodně vycestovat třeba do Stockholmu nebo do Amsterodamu. V té době byl sice problém s dovolenou v zahraničí spíše finančního rázu, ale uplynulo pár desítek let a cestovat po světě již bylo dostupné díky nízkonákladovým leteckým společnostem a zvýšení životní úrovně obyvatel České republiky.

Malše v Českých Budějovicích

Jak šel čas, zájem o zahraniční destinace pro plánování dovolené trochu polevil, a to ze dvou důvodů. Za prvé se mnoho lidí již zahraničí nabažilo, a za druhé se v naší zemi otevřelo množství zajímavých ubytovacích kapacit. Současně s tím tu vznikala řada nových cyklotras, půjčoven lodí a vodáckého vybavení, horolezeckého náčiní a jízdních kol, budovaly se rozhledny, naučné stezky, zážitkové programy, tábory pro děti a další atraktivní nabídky na trávení volného času. A tak se stalo, že začal narůstat zájem o dovolenou v tuzemsku.

V některých lokalitách to šlo lépe, než jinde, například takový penzion v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ měl poměrně snadno úlohu, co se týče propagace cestovního ruchu. Stačilo se zmínit o těch nejkrásnějších lákadlech v okolí města a zájem o ubytování začal růst. A co je v okolí Českých Budějovic zajímavého, že stojí za to si tu rezervovat noclehy na celý týden?

soutok Malše s Vltavou v Českých Budějovicích

Za vidění určitě stojí Třeboň s rybníkem Svět, horní tok řeky Lužnice s pískovými přesypy a zatopenými lomy, Český Krumlov, Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod a Zlatá Koruna – skvosty na řece Vltavě, Čertovy proudy v Loučovicích, nejvyšší hora Blanského lesa Kleť, zřícenina hradu Dívčí Kámen a keltské oppidum v Třísově, romantické údolí Křemžského potoka a mohli bychom pokračovat v dalším výčtu přírodních krás ještě hodně dlouho.