Umývání oken a čištění koberců svěřte profesionálům


Pád z okna je bohužel běžnou realitou

Když někde zaslechnete, že někdo vypadl z okna, a že utrpěl vážná či smrtelná zranění, možná si poklepete na čelo, že to byl zřejmě pořádný hlupák, a že vám se to nemůže stát. A pak otevřete okno v devátém patře, postavíte před něj štafličky, ty se pod vámi svezou, zavrávoráte, ztratíte rovnováhu, a letíte ven. Mytí oken je jedna z nejnebezpečnějších úklidových prací, a chcete-li mít jistotu, zejména ve vyšších patrech panelových domů, pověřte mytím oken úklidové služby z Ostravy.

mytí koberců

Pověřit mytím oken profesionály se vyplatí i v nižších patrech, pokud je v objektu větší počet oken, a jde o časově náročnou práci, hodí se to kupříkladu ve školách, na úřadech, ve firemních kancelářských prostorách, v některých obchodech a prodejních prostorách, ve skladech, na sportovištích, v rekreačních, zdravotnických a lázeňských zařízeních atp.

mytí žaluzií

Na koberec již Tep nestačí

Znáte televizní komedii s Jiřím Sovákem v hlavní roli s názvem „Ďábel ví hodně“? Miroslav Vladyka tam v jedné milostné scéně převrhne hrnek s kávou na koberec a odstraňování následků nehody se pak provádí čisticím prostředkem Tep. Tehdy šlo sice o účinnou chemikálii, ale mělo to jednu podstatnou chybu, z koberce je zapotřebí nečistotu ihned odsát, a to pouhýma rukama nezvládnete. Mnohdy na to nestačí ani běžné vodní vysavače, musíte mít k dispozici speciální průmyslový vysavač, respektive stroj, který koberec před odsáváním nečistot vykartáčuje.

Koberec bychom měli nechat čistit nejen po rozlití kávy nebo sklenice vína, ale pravidelně, abychom jej zbavili nečistot, které sáčkový a běžný vodní vysavač nepohltí, a také z důvodu zápachu, který se tu objevuje při chůzi naboso nebo v ponožkách, kdy se do koberců vtírá pot z chodidel, a také se na nich usazuje mastnota, rozptýlená do ovzduší při přípravě pokrmů (smažení, fritování atp.)