Účinky kratomu


Víte, že existuje speciální rostlina, která se jmenuje kratom? Už od nepaměti se využívala v léčitelství a medicíně v jižní Asii. Pro jeho léčebné účinky a vysoký obsah alkoidů jsou využívané v medicíně prakticky do dnes. Využíván je po celém světě, ale jeho nejvyšší využití je i nadále v Asii.

A jaké účinky tedy kratom má?

žena

Analgetikum

Analgetika jsou látky, které fungují spolehlivě proti různým bolestem. U nás je nejznámějším zdrojem například takový Ibalgin. Nejčastěji se tedy využívají chemické sloučeniny v podobě léků na utišení bolesti. Ale v posledních letech jsou velmi oblíbené i přírodní způsoby tišení bolesti. O to se může postarat třeba právě kratom, který díky obsahu alkoidů může působit jako analgetikum.

Stimulace

Kratom má taktéž stimulační účinky, které jsou trochu podobné účinkům kofeinu. To, v jaké míře je stimulující, záleží samozřejmě na dávkování. V malých dávkách může příjemně povzbudit, nabudit a dodat uživateli energii. Ve větších dávkách ale může naopak působit sedativně.

Úzkosti a stres

Jestliže vás dlouhodobě trápí stres a úzkosti, je kratom skvělý způsob, jak jejich projevy zmírnit. Dokáže vám zvednout náladu a celkově vám pomůže lépe zvládat stres a stresové situace. Nezapomeňte ale, že kratom byste rozhodně neměli užívat, pokud zároveň užíváte na psychické onemocnění například antidepresiva.

smajlíci

Rychlejší usínání

Ve správných dávkách má kratom naopak sedatické účinky, které mohou velmi pomoci těm, kteří mají například problémy s usínáním či celkově s nespavostí. Jen je třeba i dát opravdu pozor na dávkování, protože v jiných dávkách má kratom zase účinky povzbuzující, což je přesně opak toho, než o co usilujete.

Kratom lze zakoupit v mnoha různých podobách, například v prášku, tabletkách, v podobě gumových medvídků a mnoho dalšího. Můžete si zvolit svou oblíbenou formu užívání.