Neseďte pořád u PC


Dnešní doba je plná vymožeností a moderních technologií. Doba jde stále dopředu. A jsem docela zvědavá, co lidé vynaleznou za další roky. Tou jednou z nejčastějších dnešních vymožeností je právě trend, že většina mladých sedí neustále u počítače a notebooků. A potom se diví, že je z toho bolí oči. Pokud totiž stráví půl dne na počítači a potom je začne bolet hlava, oči a celé tělo, ani se tomu nedivím. Počítač totiž vyzařuje světlo, které je pro naše oči spíše škodlivinou než přínosem. Mnoho lidí si to ale neuvědomuje a tady už začíná ten zásadní problém. Počítač na vás vyzařuje světlo, které působí negativně a může způsobit řadu problémů, třeba bolest hlavy.

kelů

A věřte mi, že takovou migrénu a bolest hlavy fakt nechcete. Dnešním teenagerům vůbec nevadí, že sedí u počítače x hodin a ani si neuvědomují, jaké následky to na jejich celé tělo může mít. U počítače se hrbí, zkazí se jim oči a budou trpět. Kolikrát jsem se setkala s tím, že někteří jsou schopní propařit i celou noc a pak jsou schopni spát až do večera. A to vám říkám, to už je síla. Ale druhou skupinou jsou taky lidi, co mají práci na homeoffice (třeba ajťáci) a často u počítače taky tráví šílené množství času. A často si ani nedají žádnou přestávku mezi prací. A to už je špatně.

ss

Co už teda dělat, když u počítače nutně musíte být několik hodin denně?

a) dávat si přestávku – mezi prací si dejte přestávku. Nekoukejte pořád do počítače a zkuste se třeba protáhnout, nebo zacvičit jógu, jít na chvíli ven.

b) kupte si brýle na modré světlo Luxbryle – tyto brýle jsou speciální a slouží k tomu, abyste neměli zkažené oči. Brýle totiž všechno škodlivé světlo pohltí. A vaše oči budou na tom rozhodně líp, než když je nebudete doma mít.

Pamatujte si na to, že nejdůležitější je vaše zdraví a není moc dobré trávit celý den zavření u počítače.