Někdy není podnikání výnosné

Ti, kdo soukromě podnikají, si naprosto pochopitelně vydělávají na svou obživu, na vlastní existenci. To dá rozum, to chápe každý člověk, i ten, kdo nikdy k podnikání ani nepřičichnul. Ale to není všechno. Soukromí podnikatelé musí vydělávat peníze i na to, aby vůbec mohli podnikat. I do svých firem totiž musí nějaké ty peníze strkat. Nejdřív proto, aby si podnik pořídili, pak aby ho vybavili, aby zaplatili jeho chod i všechny povinné odvody a platby. A konec konců je záhodno sem investovat i proto, aby se firmy rozrůstaly a vzkvétaly.

hromádka mincí

A tak jsou podnikatelé vlastně existenčně odkázaní na to, kolik si vydělávají. Pokud jim jejich příjmy stačí aspoň na všechno podstatné, vede se jim dobře. Ale co když příjmy dostačující nejsou? To je potom jiná. Pak se soukromníkům nežije dobře a někdy se těmto kvůli nedostatku investic hroutí i jejich firmy. A to pochopitelně nelze dopustit, protože kdyby firma zkrachovala, přišel by podnikatel automaticky o zdroj své obživy.

Jenže když se nevydělá tolik peněz, kolik je jich třeba, je pochopitelné, že tyto scházejí. Bez dostatku peněz není dostatek peněz.

A kde vzít další, když je tomu tak? Často je tu už jen jedno jediné řešení, a tím je půjčka. Kterou si lze vzít a podnikání touto podpořit.

znak libry

Ale ne každý podnikatel každou půjčku dostane. Je celá řada případů, kdy se nějaký byznysmen ucházel o půjčku, ale nedostal ji. A děje se to zas a znovu i dnes. A ani v budoucnu to nejspíš http://www.idu.cz/cs/jean-claude-grumberg-nejspis-snis nebude jiné. Protože půjčky dostávají jenom ti, kdo dokážou přesvědčit o své ochotě a schopnosti splácet. A to je pro podnikatele v nouzi víceméně nesplnitelné.

I když ani pak to ještě není beznadějně ztracené. I když banky podnikateli žádnou půjčku nedají, je tu aspoň americká hypotéka bez registru, kterou si mohou brát i hodně nedokonalí žadatelé od nebankovní společnosti. Tady se dá nemovitost do zástavy a problém je vyřešen.