Na topení v podlaze myslete hlavně v létě


Jakmile končí topná sezóna a začíná teplé jaro, topení nás přestává zajímat a těšíme se na příjemnější počasí, na více venkovního pohybu, na výlety do přírody a na dovolenou. Tento postup je celkem logický, protože málokdo si libuje v zimním období, i když jej může příjemně zkrátit lyžováním a pobytem na horách. Jaro je však také bilancováním a hodnocením výdajů za vytápění, které zvláště v poslední době výrazně zasahují do rodinného rozpočtu. S příchodem léta pak přichází vhodná chvíle začít uvažovat o změnách zajištění tepla v domácnosti, s nimiž lze významně ušetřit, a jednou z možností je i podlahové vytápění.

radiátor ústředního topení

Topení v podlaze je úspornější ze dvou důvodů. Za prvé se prohřívá voda v topném systému na výrazně nižší teplotu, než jak je tomu v radiátorech, a za druhé se teplo šíří od podlahy vzhůru rovnoměrně po celé ploše, což znamená, že nemáte u stropu 24 stupňů Celsia, zatímco u země je pouhých 19. A kdo si pak zvykne na tento vyšší tepelný komfort, nebude se mu chtít přecházet na něco podřadnějšího. Topení v podlaze se pak stane standardem, což vám potvrdí i některé reference 8 sunus.cz u firem, které tyto systémy instalují.

termostat topení

Odložte domácí obuv

Každému z vás je zřejmě jasné, že topení prohřívá podlahu na teplotu, která je velmi příjemná pro bosonohou chůzi. Na chodidlech máme miliony nervových receptorů a těmi zaznamenáváme jak pocity nepříjemné, tak i ty vysloveně blažené. A čím více blaženosti a rozkoše z chodidel cítíme, tím zlepšujeme kvalitu života a zároveň jej prodlužujeme. Možná se vám to nezdá věrohodné, ale skutečně mohou být chodidla zprostředkovatelem lepšího životního stylu, což potvrzují i reflexní masáže, považované mnoha znalci za nejúčinnější masérskou techniku. Dejme tedy šanci podlahovému topení, aby nám zlepšilo a prodloužilo život, společně se zdravějším jídelníčkem a vhodným sportem.