Jihlava

Padesátitisícové město Jihlava leží na rozhraní Čech a Moravy. Od roku se 1982 je městskou památkovou rezervací a od roku 2000 střediskem kraje Vysočina. Už při vstupu do městských bran dýchne na návštěvníky neopakovatelná atmosféra. Symbolem je ta, která se jako jediná zachovala z celkem pěti středověkých staveb. Brána Matky Boží slouží zároveň jako vyhlídková věž. A lze se z ní z ptačí perspektivy rozhlédnout nejen po městě, ale i do blízkého okolí. Velké množství udržovaných měšťanských domů, ze kterých část pochází ze 13. století, tvoří dominantu tohoto místa. Spolu s barokním  Mariánským sloupem a kašnou, která se dochovala z roku 1797.

Historické památky

V horní části města stojí hlavní kostel. Zasvěcený svatému Jakubovi Většímu. Který se stal patronem všech horníků. Za prohlídku stojí i další dvě sakrální stavby. Kostel Nanebevzetí Panny Marie a menší kostelík na Jánském vršku. Největším lákadle je pro turisty, kteří Jihlavu navštíví, její podzemí. Které je se svou délkou 25 kilometrů druhé největší v naší republice. Chodby, které jsou raženy v hloubce až dvanácti metrů, jsou průchodné v několika podlažích. K prohlídce zve i podzemní labyrint z 15. století nazvaný Kolektory. Během prohlídky jsou využívány ocelové žebříky a proto je potřeba se vybavit vhodným oblečením i obutím. Které se využije i u další zpřístupněné prohlídky – Krytu civilní obrany. Ve kterém jsou vystaveny dobové spojovací techniky, filtry vzduchu, měřáky radiace či hygienické potřeby té doby.

Bazén pro děti

Pokud se zastavíte v tomto historickém městě i s dětmi, na své si přijdou i ony. Aquapark Vodní ráj je vybaven vším. Od tobogánu, divoké řeky, vodopádů i venkovním vyhřívaným bazénem. Dopřát si společně můžete i masážní trysky či saunu. Stejnou radost jim udělá i návštěva Zábavního parku Robinson, který je v tomto kraji největší. Obzvláště vyhledáván je v době zhoršeného počasí. Třetí možností je společná návštěva Zoologické zahrady, ve které v současnosti žije na 200 druhů exotických zvířat. Pro milovníky adrenalinu jsou připraveny skluzavky, lanovky i jeden z nejdelších tobogánů u nás.