Jak si usnadnit úklid po stavbě


Stavíte svépomocí nebo s externí firmou rodinný dům, anebo přestavujete rekreační nemovitost k celoročnímu bydlení? Pak zřejmě nevíte, kam dřív skočit, a jste pracovně zaneprázdněni natolik, že vám nezbývá mnoho sil a energie na další činnosti. Tyto akce bývají velmi náročné po organizační stránce a mnohdy i pro fyzické vypětí a stává se, že se některé činnosti odbývají. Třeba takový úklid.

stavba domu

Představte si, že jste právě zvládli výměnu oken, postavili nové příčky, rekonstruovali koupelnu a vytvořili zcela novou koncepci kuchyňské linky. Do toho jste nechali vyměnit elektroinstalaci, instalatér vám v obývacím pokoji zapojil podlahové topení a nelenili jste ani zvenčí, kde bylo zapotřebí zhotovit novou fasádu. Po takovéto rozdělávce je uvnitř domu sice relativně uklizeno, jsou odtud odvezené stavební sutiny, ale všudypřítomný jemný prach vám prostě nedá spát. Vrhnout se na to však s kbelíkem vody a bavlněným hadrem již nemáte sílu, a navíc vám připadá, že to ani není vhodné řešení.

stavební materiál

Úklidová firma

O úklid po stavbě se dovedou dobře postarat profesionálové. Jistě, jsou to pro vás další finance navíc, ale uvažujte: Profesionálové mají své vlastní metody a postupy, s nimiž vás zbaví veškerých nežádoucích nečistot, a to nejen z podlahy a parapetů, ale i ze stěn a stropu, kde může být nános bílého prachu. Postarají se o mytí oken a eliminaci různých skvrn od šmíru, mastnoty, stavebních hmot či zeminy.

Úklidové práce také bývají náročné na psychiku, protože se nejedná o typickou tvůrčí práci, jako je například pokládání dlažby, kdy vám přímo před očima roste něco krásného, nového, ale jde spíše o uvedení do pořádku toho, co již znáte. Tím pádem se dlouhotrvající monotónní činnost s rejžákem a hadrem může zdát velmi úmorná. Nemusíte však mít obavy, že by to ovlivnilo chování profesionálů, kteří svou práci odvádí přímo mistrovsky.