Jak se dnes řeší úniky vody

Také považujete svůj domov za bezpečné zázemí, které vás chrání před bláznivým světem kolem vás? Je to docela logické, neboť někde potřebujeme odpočívat, relaxovat a spát po náročném pracovním dnu a po období kontaktu s ne zrovna příjemnými lidmi. Každý se bohužel nechová zrovna vybíravě, a zastihne-li nás setkání s takovým jedincem, může nám takový člověk odsát z aury tolik energie, že si potřebujeme co nejrychleji dobít baterky.

instalatérský hasák

Proto spěcháme domů a těšíme se, až si konečně otevřeme láhev dobrého nápoje, uvaříme si kávu, třeba i alternativní obilnou, dopřejeme si něco k snědku a budeme odpočívat.

Takováto idylka ovšem končí v okamžiku, kdy po příchodu do vstupního vestibulu zahlédneme na podlaze kaluž vody a nad ní mokrou mapu na zdi. Každá podobná havárie úniku vody z vodovodního potrubí vnáší o lidské mysli neklid a obavy z toho, jak rozsáhlý problém budeme řešit, a co to zas bude obnášet. Buďte však bez oba, protože úniky vody Kanalizace instalatéři se dnes řeší sofistikovanějším způsobem, než před třiceti, čtyřiceti lety, kdy se bouralo zdivo, oklepávala omítka a byt se proměnil ve staveniště.

Instalatéři dnes využívají moderních metod formovacího plynu a akustických tyčí, není k tomu zapotřebí bourat ani malá kousek omítky, teprve poté, co se zjistí přesné místo závady, se odkryje pouze tamní prostor k nutné opravě. Metoda formovacího plynu je velmi přesná, detekuje i drobné úniky, což vám pak zajistí stoprocentně funkční vodovodní rozvody nebo topnou soustavu.

kleště sikovky

Vyhledávání úniků vody těmito způsoby se aplikuje i u podlahového vytápění, tam je také důležité odhalit závadu velice přesně, a bez bourání betonu, protože bourání betonu na podlaze například v obývacím pokoji je daleko více nepříjemné a nákladné, než u omítky na zdi. Jestliže se tedy u vás objeví nějaký problém po příchodu domů, a zhrozíte se, že bude nutné zas bourat kus zdi, v poklidu zavolejte instalatérský havarijní servis, třeba i v sobotu navečer, a buďte klidní a zcela bez obav.