Jak funguje ochrana osobních údajů e-shopu

Přes internet v současné době nakupuje stále více lidí. Tomu samozřejmě pomohla i nedávná pandemie koronaviru. A není divu, nemusíme nikam chodit, nákup samotný je mnohem rychlejší a pohodlnější a navíc můžeme nakoupit i v zahraničí, kde se dají najít věci, které v našich kamenných prodejnách zkrátka nenajdeme. Není tedy divu, že tento způsob získává na popularitě.

nakupování přes internet je čím dál populárnější

Co si však mnohdy neuvědomujeme je fakt, že danému obchodu často svěřujeme své osobní údaje. A nejde jen o jméno, ale často také o naši adresu, e-mail a telefonní číslo. Toto vše může být poměrně snadno zneužitelné. Není tedy divu, že se ochrana osobních údajů e-shopu https://www.nejlepsikratom.cz/ stala i předmětem zájmu zákonodárců.

Výsledkem je zákon, který by měl takovémuto zneužití zabránit. Ten byl navíc ještě zpřísněn po implementaci evropské směrnice o ochraně osobních údajů, známé spíše pod svou zkratkou GDPR. Ta v mnohém zpřísňuje pravidla, jak se zákazníkovými daty může jakýkoliv obchod nakládat.

Samozřejmě se můžeme ptát, proč to bylo tak důležité. Přeci jen, bez rodného čísla si na vás například půjčku nikdo vzít nemůže. Může se tedy zdát, že se jedná jen o zbytečnou paniku. Tak tomu však není. Především jméno ve spojení s kontaktem, ať už se jedná o e-mail či telefon, jsou velmi cennými. Například call centra jsou ochotny za ně platit velké peníze. Není tedy divu, že se je mnohdy zaměstnanci pokouší pronést a dále prodat.

rozesílání spamových e-mailů

To samozřejmě povede k tomu, že oněm zákazníkům budou chodit nevyžádané hovory z nejrůznějších call center, případně budou dostávat různé spamové či dokonce rovnou podvodné e-maily. To je samozřejmě problém, neboť tak mohou tyto společnosti připravit člověka o mnohem větší množství peněz.

Jak se tedy bránit? Především je dobré nakupovat s rozumem a jen v prověřených e-shopech s dobrou pověstí. Také přes internet nakupujte pokud možno co nejméně, a zadávejte jen nezbytné minimum údajů. Uškodit také nemusí, když si zřídíte PO Box, kam vám budou ony věci chodit. Tak budete v největším bezpečí.