Jak dobře znáte Prahu, vám napoví i YouTube


Bydlíte v Praze nebo tam alespoň tu a tam vycestujete na výlet? Pokud ano, tak byste mohli s námi souhlasit, že je to jedno z nejkrásnějších měst světa, a že je velmi členité a bohaté na přírodní i historické památky. Praze dominuje řeka Vltava, Karlův most, Kampa, Staroměstské a Václavské náměstí a Petřínská rozhledna, to ale není zdaleka vše, co nám nabízí.

kanál YouTube

Snadno se o tom přesvědčíte, jakmile zalistujete v kanálu YouTube, a zaměříte se zejména na záběry z výšky pořízené létajícími drony. Technologie výroby dronů a jejich cenová dostupnost z nich vytvořila dokonalou technickou hračku pro dospělé i pro děti. Ty nejlevnější mini drony pořídíte již za pár tisíc korun, ovšem vynikající kvalitu záznamu videa či pořízení fotografií očekávejte spíše ve vyšších cenových hladinách několika desítek tisíc korun.

pohled na Prahu

Pochopitelně můžete zkusit filmovat Prahu z výšky podle svého, ale jistou možností je využít již nasnímaných videí, jestliže se chcete pokochat pohledem na „město měst“, anebo se inspirovat některými místy pro plánování výletů. Lidé zpravidla své výtvory ukládají na YouTube a naleznete tam například úchvatné pohledy na Vltavu, na Karlův most, Pražský hrad, Staré město, vysílač na Žižkově a mnoho dalších fantastických videí v Ultra HD rozlišení. V podstatě pak ani nepotřebujete dron kupovat, když už někdo před vámi vám Prahu představil v celé její kráse.

Videa si stahujte, abyste o ně nepřišli

Jakmile objevíte video, co vás zajímá, a zatoužíte jej předvést vašim přátelům například kvalitním projektorem na promítací plátno, měli byste si video nejprve uložit pomocí YouTube video downloaderu Stahujvidea.cz. Ukládání videí se vyplácí hlavně z toho důvodu, že jejich majitelé mají plné právo své výtvory kdykoli smazat nebo někam přesunout. Toto je jedna z hlavních nevýhod sociálních sítí, i když samozřejmě je to v pořádku z hlediska právních vztahů a vlastnictví jednotlivých příspěvků.