Dejte přednost látce?

Životní prostředí je velkým tématem, které rezonuje naší společností. Je kladen důraz na to, aby lidé dávali přednost udržitelným, a pokud možno biologicky odbouratelným materiálům. Jednorázové pleny mezi takové výrobky zcela jistě nepatří. Jsou sice snadno dostupné, relativně levné a snadno se používají, ale toto všechno je vykoupeno právě tím, že se nerozloží.

svrchní kalhotky

Generace před námi používaly látkové pleny. Jsou velice ekologické, protože se nevyhazují, ale používají se znova a znova. Díky tomu ušetříte nejen životní prostředí ale i svoji peněženku, protože je koupíte jednorázově a pak už je máte tak dlouho, dokud je budete potřebovat. Jednorázové plenky jsou sice komfortnější, ale zato je to velká hromada odpadu, která končí na skládkách a ve spalovnách.

Jak najít kvalitní plenky?
Kvalitní plenky, které jsou šetrné k životnímu prostředí, najdete i mezi těmi jednorázovými. K jejich výrobě není použitý chlor, plasty a jsou rozložitelné. Jenže tyto výhody jsou vykoupeny poměrně vysokou cenou, která může být až více než 10 korun za jednu plenku.

jednorázová plenka

Nejlepší variantou jsou látkové pleny pro novorozence Delamedoplen, protože novorozenecká pokožka je velice jemná a proto potřebuje zvláštní péči. Novorozenci by měli nosit jen bavlnu a bambus, a z nich jsou právě látkové pleny vyráběny. Pokožka může volně dýchat, sníží se tak riziko opruzenin a také vyrážek. Pořizovací cena za látkové pleny je sice vyšší, protože potřebujete mít více kusů, aby se daly pohodlně střídat, a také musíte mít svrchní kalhotky, které látkové čtverce udrží na místě. Nicméně můžete celou sadu koupit použitou a ušetříte tak pořádnou částku. Nemusíte se bát použitých látkových plen, stačí je pořádně vyprat a vyžehlit. Látkové pleny se dají používat dlouhé roky, takže můžete mít pleny pro více dětí a s klidem je můžete prodat dál.