Daleká cesta

V dnešní době se dá cestovat už skoro všude, kromě několika oblastí, kam byste nebyli vpuštěni a kde by vás klidně ihned odpráskli. Například v USA je Area 51, kam se nedostanete. Tedy rozhodně ne živí. Ovšem my si budeme vybírat lepší destinace. Například zapíchneme prst do mapy a jedeme tam. Chce to jen peníze, odvahu a ochotu cestovat.  

Našel si prst například Maroko? Proč ne, můžeme to zkusit sami po vlastní ose, nebo s cestovní kanceláří. Ta vám zařídí naprosto vše. Pokud jedete na blind, tak si hlavně zajistěte nocleh. Ne, že by se v tomto státě nedalo nocovat pod širákem, to určitě dalo, ale všeobecně se to nedoporučuje. Nejsou zde všichni poctiví a kdybyste se probudili pouze okradeni, mohli byste mluvit o štěstí a být rádi, že jste se ještě vůbec probudili. 

Maroko

Zkuste jinou část zeměkoule, tu horní. Co tak třeba Finsko? Tam se zase venku nedoporučuje přespávat, ale tentokrát z jiných důvodů. Ne, že by vás tam okradli nebo byli štont zabít, ale je tam kapánek chladněji. Takže bez solidního zimního vybavení do horní části Finska to raději nezkoušejte.  

Finsko

Oba výlety a pobyty jsou naprosto protichůdné. Kdo nesnáší horko, bude volit Finsko a kdo nemá rád zimu, pojede raději do vyhřátého Maroka. Co byste volili vy? Zlatý střed? A vůbec by nemusel být někde na druhé straně světa. Nuže, dobrá. Pak píchněte prstem do mapy naší republiky a já vás mohu ubezpečit, že vždy najdete místo, kde je krásně. Jen se nesmíte trefit do středu nějaké ne moc vzhledného města. Pokud jste se trefili do Chánova, máte povolen druhý pokus.  

Ne, vážně, u nás je věru z čeho vybírat. Máme krásné hory, krásné rybníky a nádherné hrady a zámky. Samoty už bohužel zanikly a pokud chcete alespoň polosamotu, musíte mít hodně velké štěstí na volný termín. Takže prostě budete muset mezi lidi, ale věřím, že vám to vadit nebude, a přesto někam vyrazíte.