Co si postavit dům?

Dalo by se říct, že v dnešní době je bydlení v osobním vlastnictví poměrně velkým luxusem. Jen hrstka lidí má takové příjmy, aby si z nich mohli našetřit na koupi či stavbu domu a většina musí spoléhat na to že budou dům financovat hypotékou. Jenže i ty dražily a tak se pro mnoho lidí vlastní dům stává nedosažitelným snem. Kromě financí vás během výstavby domu čekají další nepříjemnosti, kterým se nelze vyhnout.

Pokud se rozhodnete že si necháte postavit dům na klíč, jako první musíte sehnat pozemek a vyřešit finance. A hned poté si musíte pořádně projít internet a snažit se na vybranou firmu najít co nejvíc referencí. Často se totiž stává že vybraná firma nakonec dům vůbec nedodá a klientům tak zbydou jen oči pro pláč. Špatně nastavená smlouva a neochota firmy plnit své závazky mohou vést k tomu že přijdete o poslední halíř, ale dům nikdy neuvidíte. A tak budete 30 let splácet něco co nemáte, a ještě budete mít problémy s bankou.

nový bungalov

Proto řada lidí volí stavbu svépomocí, jenže ani to není žádná výhra. Kdo chodí do práce, nemá dost času na to aby stavba rostla tak jak člověk potřebuje. Proto není ničím výjimečným, že lidé staví domy i několik let. Což jim opět celou stavbu zase prodraží, protože materiály se zdražují neustále, a při uskladnění na stavbě akorát riskujete, že vám je někdo ukradne.

stavba domu

Nejlepší je sehnat si kvalitní a spolehlivou firmu, která vám dům postaví na klíč. Firmy nabízí typové projekty, a jedním z nejoblíbenějších je bungalov ve tvaru l. Právě bungalovy jsou oblíbeným typem domu, protože jsou přízemní a poskytují dostatek prostoru pro komfortní bydlení. Přízemní dům oceníte nejen v důchodu, ale už i teď, protože nebudete muset neustále chodit do patra. Splňte si svůj sen o svém domě, ale postupujte obezřetně abyste se vyhnuli případným problémům a případné financování řešte s bankou a ne se stavební firmou.